495,509 Unikalnych wizyt
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Sprzatanie świata
Uczniowie z Pluskowęs też sprzątali


W piątek 16 września po raz kolejny nasi wychowankowie wzięli akcji ,,Sprzątanie świata”. Cała społeczność uczniowska dzięki przystąpieniu do sprzątania, uprzątnęła teren parku w Pluskowęsach, przydrożne rowy i ścieżkę rowerową na trasie Pluskowęsy – Frydrychowo, przystanki autobusowe, teren wokół cmentarza rzymsko – katolickiego w Pluskowęsach jak też teren przeznaczony na zawody strzeleckie w lesie na terenie Kiełpin i okolice świetlicy w tej miejscowości.
Ogółem zebrano ponad 120 kilogramów odpadów. Zlikwidowano dwa ,,dzikie” wysypiska śmieci.
Ponadto przepięknie uporządkowano zielone boisko szkolne i teren przed frontem szkoły. W czasie trwania akcji uczestnicy przestrzegali selektywnej zbiórki śmieci. Nawiązano współpracę z sołtysami wsi Pluskowęsy, Kiełpiny i Piątkowo Akcja przyczyniła się do upiększenia naszej Małej Ojczyzny, zaś uczniowie naszej szkoły mieli możliwość pełnego zrozumienia sensu przeprowadzonej akcji.


elektro
Wycieczka Szkoły Podstawowej w Pluskowęsach
za I miejsce w konkursie ,,Ekowypady za Elektroodpady”


To był hit pierwszego tygodnia nowego roku szkolnego. W dniach 7-8 września uczniowie klasy III i V z wychowawcami panią Dorotą Wardeńską i Magdaleną Kosk udali się na wycieczkę. Zapracowali na nią w ubiegłym roku szkolnym.
Dzięki zdobyciu przez naszą szkołę I miejsca w konkursie ,, Ekowypady za Elektroodpady”, najaktywniejsze klasy skorzystały, z przepięknej nagrody organizatorów konkursu pana burmistrza Andrzeja Grabowskiego i dyrektora PUKIi M Ekosystem Ryszarda Lewalskiego, uczestnicząc dwudniowym wypadzie do Trójmiasta i okolic.
Najpierw udaliśmy się na Skwer Kościuszki w Gdyni i zwiedziliśmy oceanarium- czyli Akwarium Morskie. Potem był odpoczynek i czas na posiłek, wspólny zakup pamiątek.
W czasie spaceru po Skwerze Kościuszki podziwialiśmy statki zacumowane przy nadbrzeżu. Wielu z uczestników mogło po raz pierwszy obejrzeć moment wpłynięcia barki do portu. Na koniec spaceru spotkaliśmy emerytowanego przewodnika, który pogłębił naszą wiedzę o bursztynie, jego właściwościach, sposobie rozpoznawania. Następny punkt naszego zwiedzania to spacer po molo w Gdyni Orłowie oraz przejście plażą do przepięknego miejsca, jakim jest klif w tej miejscowości.
Niezapomnianych wrażeń dostarczył nam przejazd tunelem po martwą Wisłą. Zmęczeni pełni wrażeń udaliśmy się na miejsce noclegowe w Sobieszewie. Po przepysznej obiadokolacji mogliśmy korzystać z uroków tego miejsca, zwiedzając szałas, grając w piłkę lub relaksować się na dużym placu zabaw.
Drugi dzień to wycieczka do lasu i przypomnienie jego pięter roślinności oraz relaks na bałtyckiej plaży. Po obiedzie opuściliśmy gościnne Sobieszewo i udaliśmy się do Jantaru, aby w ,,Pasiece U Strusi” pogłębić wiedzę o życiu i zwyczajach strusi, obejrzeć multimedialną, ekologiczną prelekcję dotyczą pszczół oraz posmakować i zakupić miód z pasieki Petera Vanhoofa. Stąd pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną.
Jeszcze raz dziękujemy za to, że mogliśmy zdobyć tyle nowych wiadomości i doświadczeń.

Małgorzata Gutowskarozpoczecie roku


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016 / 2017

ODBĘDZIE SIĘ 01 WRZEŚNIA 2016 ROKU.

O GODZINIE 8:00 MSZĄ ŚWIĘTĄ W KOŚCIELE PARAFIALNYM,

A O GODZINIE 9:00 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE W SZKOLE.UCZNIOWIE KLASY PIERWSZEJ PROSZENI SĄ O ZABRANIE ZE SOBĄ DO KOŚCIOŁA PLECAKÓW Z SYMBOLICZNYM WYPOSAŻENIEM, W CELU POŚWIĘCENIA ICH.
podziekowania
Społeczność Szkoły Podstawowej w Pluskowęsach dziękuje


Ostatni dzwonek roku szkolnego 2015/ 2016 już za nami w związku z tym podsumowaliśmy nasze osiągnięcia i niedociągnięcia. Nad tym drugim będziemy dalej pracować.
Jednak nie byłoby sukcesów gdyby ...
projekt

MATEMATYKA NA DOTYK


Od 1 września 2016r rusza w naszej szkole projekt matematyczny „Matematyka na dotyk”, którego koordynatorem jest Magdalena Kosk. Projekt ten jest w ramach III edycji m Potęgi. Uzyskaliśmy dofinansowanie w wysokości ...
podreczniki
PODRĘCZNIKI
NA ROK SZKOLNY 2016/2017


ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY- Informacja o książkach i wyprawce przedszkolaka będzie podana 1 września 2016r.
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Losowa Fotka