492,637 Unikalnych wizyt
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
podziekowania
Społeczność Szkoły Podstawowej w Pluskowęsach dziękuje


Ostatni dzwonek roku szkolnego 2015/ 2016 już za nami w związku z tym podsumowaliśmy nasze osiągnięcia i niedociągnięcia. Nad tym drugim będziemy dalej pracować.
Jednak nie byłoby sukcesów gdyby nie było wkładu całej społeczności zarówno uczniów, nauczycieli, jak też rodziców.
Im należą się ogromne podziękowania.
Składamy podziękowania panu Krzysztofowi Kwiatkowskiemu za pomoc przy budowie placu zabaw na terenie naszej szkoły.
Szczególne podziękowania należą się czuwającej nad przyjemną stroną pobytu dzieci w szkole, Radzie Rodziców z panią przewodniczącą Małgorzatą Kwiatkowską.
Wielki niespodziewany sukces, którego owoce w postaci wycieczki, zbierzemy na początku nowego roku szkolnego, to pierwsze miejsce w konkursie ,,Ekowypady za Elektroodpady”
To duża zasługa uczniów, rodziców, nauczycieli, jak też nieodzownego przyjaciela szkoły pana radnego Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim Jarosława Lewandowskiego.
Miło spędziliśmy też czas na Inauguracyjnym Dniu Rodziny, gdzie wszyscy nauczyciele pokazali, że szkoła to nie tylko nauka, ale całkiem miło można czynnie w niej odpocząć.
Ponadto w tym dniu mieliśmy również możliwość obejrzenia interesującego pokazu działań strażaków OSP Pluskowęsy. Dziękujemy za te chwile wszystkim, na czele z prezesem panem Przemysławem Lewandowskim.
W czasie tego przedsięwzięcia mogliśmy się też posilić przy ognisku, skonsumować pyszne gofry, ciasto i słodycze. Zadbali o to pracownicy szkoły, niezawodni rodzice i sponsorzy. Tutaj szczególnie serdecznie dziękujemy Państwu: Renacie Sitko, Przemysławowi Kornaś i panu radnemu Jarosławowi Lewandowskiemu.

Małgorzata Gutowska
projekt

MATEMATYKA NA DOTYK


Od 1 września 2016r rusza w naszej szkole projekt matematyczny „Matematyka na dotyk”, którego koordynatorem jest Magdalena Kosk. Projekt ten jest w ramach III edycji m Potęgi. Uzyskaliśmy dofinansowanie w wysokosci prawie 5 tysięcy, na rozwijanie matematyki wśród naszych uczniów, z czego bardzo się cieszymy.
Fundacja mBanku zakończyła trzecią edycję programu grantowego mPotęga. Tegoroczna odsłona była pod wieloma względami wyjątkowa. Po raz pierwszy w historii programu swoje wnioski mogły składać podmioty z całego kraju, co zaowocowało niespotykaną dotąd skalą 880 nadesłanych zgłoszeń. Dzięki temu Fundacja mBanku przeznaczyła na dofinansowania rekordową kwotę 1,2 mln zł. Grantami nagrodzono aż 1/3 wniosków spełniających kryteria formalne – łącznie 210 wniosków ze wszystkich województw.
mPotęga to program grantowy prowadzony przez Fundację mBanku we współpracy z Fundacją Dobra Sieć. U podstaw „mPotęgi” leży potrzeba kształcenia umiejętności matematycznych u młodego pokolenia poprzez inspirowanie nauczycieli, rodziców, pasjonatów matematyki do poszukiwania kreatywnych sposobów poznawania przez dzieci i młodzież świata liczb.
Dzięki mFundacji w tym roku szkolnym był realizowany projekt „Matematycy łączmy się”, a teraz ruszamy z kolejnym. Będziemy starali się, aby uczniowie mogli matematykę nie tylko poczuć ale dotknąć – jak sam tytuł projektu mówi.
zakonczenie

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
Dnia 24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Na uroczystości gościliśmy ks Romana Piask oraz Radnego Miasta pana Jarosława Lewandowskiego.
Apel został przygotowany przez uczniów klasy VI pod czujnym okiem wychowawcy pani Katarzyny Lewandowskiej. Pani dyrektor nagrodziła wszystkich uczniów, którzy osiągnęli w tym roku szkolnym sukcesy, zarówno w nauce, sporcie jak i działalności społecznej. Wręczono również podziękowania absolwentom aktywnie działającym w szkole.
Rodzice otrzymali listy gratulacyjne za osiągnięcia ich dzieci oraz podziękowania za zaangażowanie w życie szkoły i aktywny udział w jej przedsięwzięciach.
Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy udanego wypoczynku w czasie wakacji.Wszystkim uczniom, rodzicom oraz pracownikom szkoły życzymy udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji!!!
informacja
INFORMACJA


Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach informuje, iż uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się 24 czerwca 2016r.
O godzinie 8:00 odbędzie się Msza Św., po czym o godz. 9:00 nastąpi uroczysty apel w sali gimnastycznej .

Serdecznie zapraszamy!!!

podreczniki
PODRĘCZNIKI
NA ROK SZKOLNY 2016/2017


ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY- Informacja o książkach i wyprawce przedszkolaka będzie podana 1 września 2016r.


KLASY I - V


Podręczniki na rok szkolny 2016/2017 do klasy I, II, III, IV i V
zgodnie z nowelizacją Ustawy o systemie oświaty ... są bezpłatne i będą czekać na uczniów w szkole.


KLASA VI


 Język polski „Słowa z uśmiechem” E. Horwath, A. Żegleń; Podręcznik
i 2 zeszyty ćwiczeń, wyd. WSiP

 Historia ,,Wczoraj i dziś” – podręcznik, G. Wojciechowski, ćwiczenia cz. 1 i 2; T. Maćkowski, wyd. Nowa Era

 „Matematyka z kluczem” – podręcznik , zbiór zadań, zeszyt ćwiczeń Radzę sobie coraz lepiej, cz. 1 i 2, M. Braun, A. Mańkowska, M. Paszyńska wyd. Nowa Era

 „Lekcja muzyki 3” – podręcznik i płyta CD, M. Gromek, G. Kilbach, wyd. Nowa Era

 Plastyka „Do dzieła” – podręcznik J. Łukas, K. Onak (kontynuacja), wyd. Nowa Era

 Technika „Jak to działa” – podręcznik L. Łabecki, M. Łabecka, wyd. Nowa Era

 „Przyrodo witaj!” – Podręcznik dla klasy VI; E. Gromek, E Kłos, W. Kofta; zeszyt ćwiczeń dla klasy VI; autorzy j.w. ; wyd. WSiP

 Język angielski „New Hot Spot 3” – podręcznik i ćwiczenia; C. Granger, C. Stannett; wyd. Macmillan

 Religia podręcznik „Wierzę w kościół”, ks prof. J. Szpet, O. Jachowiak, wyd. Święty Wojciech


podsumowanie
Podsumowanie roku szkolnego 2015/16W czwartek 23 czerwca 2016 r. podsumowane zostały osiągnięcia uczniów naszej szkoły. Pani Dyrektor wraz z opiekunami konkursów wręczyła dyplomy oraz nagrody uczniom, którzy w roku szkolnym 2015/2016 wyróżnili się w konkursach szkolnych jak i poza. Wręczono również medale dla zdobywców czołowych miejsc w zawodach sportowych.
Cieszymy się, że mamy tak zdolnych uczniów i życzymy dalszych sukcesów.
podsumowanie
Turniej wiedzy o ruchu drogowym


Dnia 20 czerwca br. uczniowie z klas I, II i III po raz kolejny mogli sprawdzić swoją wiedzę o bezpieczeństwie podczas Turnieju, który przygotowała dla nich pani Dorota Buchholz. Po troje uczniów z każdej klasy rywalizowało między sobą, aby zdobyć jak najwięcej punktów. Odpowiadali oni na pytania i zagadki dotyczące przepisów ruchu drogowego oraz układali puzzle przedstawiające podstawowe znaki drogowe. Widownia dzielnie dopingowała uczestnikom i kontrolowała razem z komisją poprawność odpowiedzi.
W I klasie w Turnieju zwyciężył Krzyś Łęgowski, w klasie II Adrian Łęgowski, a w klasie III Karol Kurzyński. Gratulacje!
Myślę, że z taką wiedzą wszystkie dzieci spędzą bezpiecznie zbliżające się wakacje.

Dorota Buchholz
Dzień Rodziny
Dzień Rodziny
18 czerwca 2016
godz. 10.00–14.00


w programie:
- konkurs plastyczny;
- gry planszowe;
- zabawa „Sprawne palce”;
- turniej „Dziesięć za dziesięć”;
- zabawy i konkursy sportowe;
- malowanie twarzy;
- punkt informacyjny Schroniska dla zwierząt;
- stoisko z książkami – biblioteka;
- punkt medyczny;
- sklepik;
- kawiarenka;
- stoisko smakosza;
- plac zabaw;


ZAPRASZAMY!!!

Wycieczka do Torunia

Wycieczka do Torunia


Dnia 10 czerwca br. uczniowie z klasy I i II wraz z wychowawczyniami p. Dorotą Buchholz, p. Dorotą Wardeńską oraz p. Barbarą Albeer uczestniczyli w wycieczce do Torunia.
Pierwszym etapem wycieczki było uczestnictwo w seansie pt. „Cudowna podróż” w Planetarium. Dzieci miały tam okazję poznać podstawowe gwiazdozbiory i mity z nimi związane oraz wyruszyć w podróż rakietą na pobliskie planety Układu Słonecznego.
Po krótkim pikniku przy fontannach wyruszyliśmy do Ogrodu Zoobotanicznego, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciu poznając różnice między ptakami i ssakami. Następnie zwiedzając Starówkę zajadaliśmy się lodami. Wycieczkę zakończyliśmy pod Krzywą Wieżą.
Pogoda i humory nam dopisały, więc zaliczamy ten dzień do bardzo udanych.
D. Buchholz

ŻEGNAMY NASZEGO PROBOSZCZA
,,Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”
( ks. Jan Twardowski)

Ten cytat towarzyszył nam wczoraj od wczesnych godzin porannych. To właśnie 29 maja odszedł od nas przyjaciel szkoły, proboszcz ksiądz kanonik Bernard Kowalewski.
Trudno uwierzyć jeszcze zaledwie dwa tygodnie temu odwiedził mury naszej szkoły i uśmiechem witał każdego z nas. Nigdy nie zapomnimy życzeń i błogosławieństwa, którym obdarzał nas uczestnicząc w naszych uroczystościach. W pamięci pozostaną wszystkie radosne chwile i dobro, którym obdarzał społeczność naszej szkoły.
Dzisiaj jego pamięć uczciliśmy minutą ciszy. W czwartek klasy od III do VI wraz z gronem pedagogicznym, pracownikami wezmą udział w pogrzebie naszego księdza. Księże Bernardzie pozostawiłeś trwały ślad wśród nas na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci. Spoczywaj w pokoju.

M .Gutowska
Rower dla Pluskowęs
Bohater bezpieczeństwa z Kowalewa Pomorskiego

25 maja 2016 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu uczeń klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Pluskowęsach Dawid Lewandowski, odebrał z rąk wicemarszałka województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz pani Bogusławy Mańkowskiej z Express Media, wymarzoną nagrodę – rower.
Otrzymał ją za pracę plastyczną pt” „Zostań bohaterem na drodze do bezpieczeństwa” w kategorii „ Na rowerze”.
Dodatkowym wyróżnieniem było umieszczenie zdjęcia laureata i jego pracy w książeczce „Tu jest super tu jest bezpiecznie”, która w piątek 27 maja była dodatkiem do „Nowości”, „Gazety Pomorskiej” i „Ekspresu Bydgoskiego”.
Laureaci podczas rozdania nagród i dyplomów mieli okazję wysłuchania porad i porozmawiania z przedstawicielami wszystkich służb mundurowych.
Dawid uwielbia jeździć rowerem i wie jak być widocznym i bezpiecznym, w przyszłości chce być policjantem, dlatego więc chętnie dyskutował i pozował z Panem policjantem.
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Losowa Fotka